Letos se běžci s mírovou pochodní zastavili v Olomouci trošku déle. Co se všechno dělo se můžete podívat kliknutím na dva odkazy. Spousta dětí, spousta míru, spousta radosti….. 🙂

Peace Run (Mírový běh) je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní a běží se přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru a porozumění. Také překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů a přesvědčení a i hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo “mír”, jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat a co nás všechny spojuje.

Toto symbolizuje Mírová pochodeň. Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit. S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní. Přidáte se tak k mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987.

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Svou životní filozofií, dílem a neúnavným úsilím inspiroval lidi nejrůznějších národů a kultur, za což obdržel mnohá mezinárodní ocenění.

Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.